olifant rotonde web

Ophaalbrug web
OudeMannenhuis web
met tweetjes web
<>

31d838d0-0941-4134-8b52-58e25f8d1a70Wandelroute Bolgerijen  

De wandelingen gaan door een uniek gebied met grienden, hooi- en weilanden en populierenbossen. Hier ligt het grootste binnendijkse griendcomplex van ons land. Een griend is een wilgenplantage oftewel een groot wilgenhakhoutbos. De wilgen worden eens in de 3 á 4 jaar gekapt om de ‘tenen’ (takken) te oogsten. Grienden zijn niet alleen belangrijk vanwege hun natuurlijke waarden, maar ook vanuit cultuurhistorisch oogpunt. De buigzame takken van de grienden zijn in de afgelopen eeuwen voor diverse doeleinden gebruikt; voor manden, hoepels van tonnen, oeverbeschoeiing, maar ook voor het vlechten van matten ter versteviging van dijken.

Wandelroutes
Door het Utrechts Landschap zijn 3 gemarkeerde routes uitgezet: blauw (2 km) , geel (3 km) en rood (4,5 km)
Vertrekpunt wandelroutes bij de parkeerplaats aan de Bolgerijse Kade, te Vianen.